Jak se pracuje ve Strabagu

Oct 23, 2018 Firmy

by Markéta Jílková

Elizaveta Vlasova, 23 let, 1. ročník magisterského studia Fakulty Stavební ČVUT, obor P – Projektový management a inženýring. 1 rok a 4 měsíce pracuje ve společnosti STRABAG, asistent přípraváře v oddělení nabídek – dopravní stavitelství.

Jak jsi se o dané pracovní příležitosti dozvěděla?  Jak jsi získávala tipy na nabídky praxe?

Našla jsem inzerát v Katalogu iKariéra. Musím podotknout, že naše fakulta udělá všechno abychom se dozvěděli o Veletrhu iKariera 🙂 Třeba já jsem viděla reklamu na vchodových dveřích fakulty. Věděla jsem, že v rámci výuky musíme absolvovat minimálně 3 týdny odborné praxe ve stavební firmě. Proto jsem šla na veletrh abych si sehnala pozici v oboru, který studuji, a která by byla zajímavá.

Zajímali Tě akce pořádané společnostmi na školách a aktivně ses jich účastnila? Znala jsi už Strabag dříve, než jsi přišla na pohovor?

Těchto akcí jsem se osobně nezúčastňovala, ale vím od svých spolužáků, že je to dobrá příležitost získat pracovní pozici ve stavebních firmách. STRABAG je mezi studenty známý a moc jsem se těšila, že se tam dostanu.

Jak se Ti daří skloubit školní rozvrh a pracovní povinnosti?

Nejsem jediná, kdo má práci při studiu, ve vyšších ročnících je takových drtivá většina. Snažím se nenechávat si všechno na poslední chvíli, jinak by mi hrozily “hezké” víkendy v knihovně 🙂

S čím ses díky téhle pracovní zkušenosti setkala a co Tě baví nejvíce z Tvé agendy?

Škola je dobrý základ, ale v práci získáš mnohem více. Praxe ve velké firmě je zajímavá, protože skoro vždy pracujeme s významnými a nestandardními projekty.

Co bys doporučila svým vrstevníkům při hledání praxe?

Opravdu bych doporučila nejdřív navštívit Veletrhy práce, protože tam se na Vás těší a přivítají Vás s otevřenou náručí. Taky bych doporučila získat reference na stavební firmy od starších spolužáků.

Přemýšlíš, že bys třeba i svou závěrečnou práci psala pro Strabag?

Bakalářskou práci už mám za sebou a práce ve STRABAGu ovlivnila její téma – zvolila jsem výzkum v oboru dopravního stavitelství. Byl to dobrý nápad, protože pak jsem požádala kolegu, který se orientuje v tématu, aby mi napsal oponenturu k práci. A diplomovou práci plánuji vypracovat v podobném duchu 🙂

add a new comment