Dokážeš si vybrat správnou pozici?

Oct 25, 2018 Firmy

by Markéta Jílková

Jak si může uchazeč o práci vybrat správnou pracovní pozici? Dokáže si vůbec představit, která je pro něj ta správná a ve které se bude cítit dobře?

Tyto na první pohled možná jednoduché otázky až tak jednoduché být nemusí, resp. mají své dané zákonitosti, které je dobré znát a pro spokojenou a hladkou kariéru i vlastní život, se jimi řídit. Život není o otrocké práci, která nás nebaví. Život se má žít a k tomu je potřeba mít práci, která nás naplňuje a neblokuje náš další rozvoj a aktivity ze kterých čerpáme energii. Každý z nás je jiný, má jiné cíle, má jiné postupy, jak se ke svým cílům přiblížit.  Zároveň i pracovní pozice ve firmách mají své nutné pracovní postupy, odpovědnost a „mentalitu“. Jak tyto dva aspekty spojit je hlavní úkol všech HR oddělení ve firmách.

V principu můžeme kandidáty dělit na dvě základní skupiny, ti, co nemají rádi změny a ti co považují změnu naopak za výzvu. Oběma typům odpovídají i pracovní pozice ve firmách, např. fakturantka by žádné změny v procesu provádět neměla, zatím co marketingový stratég se bez neustálých změn neobejde. Platí zde výrok, že závodní kůň je v horách k ničemu. Osobnostních aspektů kandidátů je tedy mnohem více a stejně tak firma potřebuje mít stanovený výsledek práce svých pracovníků, nikoli jen pracovní postup, jak tomu často bývá. Dalším aspektem je práce v týmovém prostředí, mezilidské vztahy, hodnocení či správný coaching, to vše je součástí správného rozhodnutí.  

Pracovní pozice ve firmě by tedy měla mít vytvořený přesný profil jaký by kandidát měl být z pohledu osobnosti, nikoli jen know-how. Následně pak při pohovorech nasměrovat kandidáty podle jejich profilu na správné pozice, kde se shodne mentalita kandidáta i dané pozice. Jedině tak bude spokojený jak následný pracovník, tak firma, která potřebuje správné výsledky a jedině tak se vytvoří celá firma jako jeden tým, kde lidé pracovat chtějí a ne musejí.

V Backbone máme takový přístup velmi dobře zpracovaný a věříme, že umíme naše pracovníky obsadit v pozicích, které se pro ně přesně hodí a že tvoříme opravdu skvělou skupinu se skvělými výsledky. Stává se nám například, že uchazeč o práci v instalačním týmu po pohovorech nastupuje jako integrační technik nebo se z dokumentaristy stává projektový manager.

Jako technologická firma, která působí po celé Evropě, máme desítky pozic ze všech oblastech jako je mezinárodní obchod, personalistika, finance, marketing, realizace a vývoj, quality management, či PR. Máme tedy mnoho zkušeností nejen v této HR oblasti a můžeme novým uchazečům o práci pomoci s jejich výběrem, který jim raketově urychlí jejich správné zařazení s výsledky a tím hladký průběh kariéry, umožňující to nejdůležitější – aktivní život.

Kontaktujte nás na [email protected] ať už při zájmu o práci u nás, či jen se zájmem se dozvědět více o sobě a svém osobnostním profilu. Poradíme Vám, na co byste se měli zaměřit a jaký směr by pro Vás byl vhodný. Váš základní profil a doporučení jsme schopni udělat v rámci dnů.

Těšíme se na komunikaci s Vámi a držíme palce se zdoláváním studijních cílů 😊

Jan Piťha
Zakladatel BACKBONE s.r.o.
www.backbone.eu

 

add a new comment